Metan
Facebook Twitter
Site Haritası Site İçi Arama

Hakkımızda

Tarihçe

 1992 yılında İstanbul' da kurulan ve bu yıl 26. yılını kutlamakta olan MeTan Ltd., kurulduğu yıldan beri Alman elektronik devi Sennheiser'in Türkiye Distribütörlüğü'nü üstlenmektedir. Sektörde uzun yılların getirdiği birikim ile saygınlık ilkesinden ayrılmadan bugünkü yerini belirlemiştir.

Bugün Sennheiser Group dahilindeki kalitesi tartışılmayan Neumann kayıt mikrofonlarının, Klein+Hummel serisi hoparlörlerin, Avusturya'lı projeksiyon ve sahne/sunum otomasyonu teknolojileri uzmanı AV Stumpfl'un ve ürünleri bir çok sektörde güvenle kullanılabilen, minyatür kulak içi monitörleme sistemlerinin tartışmasız teknolojik lideri İsviçre’li Phonak Communications firmasının da Türkiye distribütörü konumunda olan şirket, başarı grafiği nedeniyle 1998 ve 2007 yıllarında Sennheiser tarafından "Distributor of the Year Award" ile ödüllendirildi ve iki kez dünya çapında yılın distribütörü seçildi.

 

Eurovision ve Şampiyonlar Ligi Finali

Sennheiser'in kablosuz RF (radyo frekansı) iletimindeki başarısı, dünyadaki çok-kanallı kablosuz iletime ihtiyaç duyan dev organizasyonlarda tercih edilmesine yol açmıştır. 2004 yılında ülkemizde gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması ve 2005 yılında İstanbul’da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi Finali gibi çok-kanallı kablosuz iletimde en yüksek teknolojiye ihtiyaç duyan ve hata kabul etmeyen organizasyonlardaki kablosuz iletim planlama ve prodüksiyonunda Sennheiser ile birlikte MeTan ekibi başarıyla görev aldı.

Yıllardır Sennheiser için çalışan tecrübeli kadrosuna son yıllarda eklediği genç ekibi ile daha da dinamik bir yapıya bürünen ve profesyonel hizmeti amatör heyecanla sunmaya devam eden MeTan'ın nihai hedefi, Sennheiser' i en kaliteli hizmet ile Türk kullanıcısı ile buluşturmak ve Sennheiser ile yıllardır süren birlikteliğini geleceğe de başarı ile taşımaktır.