Metan
Facebook Twitter
Site Haritası Site İçi Arama

Haber ve Duyurular

Sahte Ürünlere Dikkat!

Sennheiser, sahtecilik konusunda nasıl bir yaptırım uyguluyor?

Sennheiser, internetteki açık artırma sitesinin sahibi ile iletişime geçip ondan bu satışları durdurmasını veya satıcının o sitede bir daha sahte ürün satamaması için bloklanmasını talep eder. Uyarılara rağmen bu ürünlerin satışının devam etmesi durumunda Sennheiser’in avukatları tarafından satıcıya karşı maddi tazminat içeren yasal işlemler başlatılır. Sahte ürünlerin çoğunun üretildiği yer olan Uzak Doğu’da ise bu ürünlerin Avrupa ve Amerika gibi dünyanın bazı bölgelerine satılmasını engellemek amacıyla Sennheiser tarafından baskınlar düzenlenir.

Bir Sennheiser ürününün sahte olduğunu nasıl anlayabilirim?

Bir son kullanıcı için bunu anlamanın kolay ve kesin bir yolu yoktur. Sahteciler bu konuda o kadar başarılı hale gelmişlerdir ki, çoğu zaman dışarıdan baktığınızda o ürünün gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamanız mümkün olmamaktadır. Yine de emin olamadığınız anlarda, aşağıdaki bazı noktalara dikkat etmenizi öneririz:

Eğer;

• Ürün, olması gerekenden çok daha düşük fiyata satılıyorsa (dikkat!),
• Kulaklık kutularının üzerinde Sennheiser’ın yetkili Türkiye distribütörü olan “MeTan” firmasının hologramı yoksa
• Satıcının adresi Uzak Doğu'dan ise - çünkü Sennheiser ürünleri tüketicilere Uzak Doğu'dan gönderilmemektedir!
• Ürünü aldığınız yer, size bir Ürün Garanti Belgesi ve Kullanıcı Kılavuzu vermiyorsa (sahte bir belge de verebilir!)
Karşılaştığınız ürün büyük ihtimalle sahtedir.
Ayrıca online açık arttırma platformlarında satılan ürünlerin büyük çoğunluğunu sahte olduğu için burada reklamı yapılan Sennheiser ürünlerinin de gerçek olduğundan emin olamazsınız. Bu yüzden tek kesin çözümü, ürünleri sadece yetkili Sennheiser satış noktalarından satın almanızdır.
 

Sahte bir Sennheiser ürünü satın aldım, arızalanması durumunda yetkili servisine götürebilir miyim?

Hayır. Yetkili teknik servis hiçbir şekilde sahte ürünlerin bakımını ve tamirini üstlenmez.

Sahte bir Sennheiser ürünü satın almanın neticesinde ne olur?

Lütfen şunu aklınızdan çıkarmayın ki, sahte ürün satın almakla hem Türkiye'de, hem Avrupa’da, hem de dünyanın diğer bölgelerinde iş kayıplarına sebep olduğunuz gibi, ödediğiniz ve ürün gerçek olmadığı için tamamen boşa giden paranızın hangi (muhtemelen yasadışı) faaliyetleri finanse ettiğini de asla bilemeyeceksiniz.

Ayrıca Sennheiser (ve benzeri tüm önemli markalar) belirli kalite standartlarında üretim yapmaktadır. Alacağınız son derece düşük maliyetle üretilmiş sahte bir ürünün ekolojik ve hijyenik açıdan (kullanılan ucuz boyalar kanserojen madde bile içerebilir! Bu ürünleri kulağınızla temas ettirdiğinizi unutmayın) herhangi bir testi geçemeyeceği de açıktır.

Eğer sahte bir ürün satın almışsanız yapabileceğiniz tek şey o ürünü aldığınız yere götürüp paranızı geri istemek olacaktır. Çünkü aldığınız hiçbir sahte ürün, size gerçek Sennheiser kalitesinde ses vermeyecektir.

Sennheiser'i bu konuda desteklediğiniz ve gerçek sesin yanında olduğunuz için teşekkür ederiz!

Her türlü sorunuz için bilgi@metan.com adresine mail atabilirsiniz.


<< Haber ve Duyurular