Metan
Facebook Twitter
Site Haritası Site İçi Arama

Servis ve Yedek Parça

TEKNİK SERVİSİMİZ için YENİ ADRES  ( Mikrofonlar ve Profesyonel ürünler )

Yeni Adresimiz ;      ( www.metan.net )

Metan Tek. Müm. ve Tic. AŞ. ( Teknik Servis ) 

Harbiye Mah.Kadırgalar Cad.No: 6 G-Mall AVM

Maçka / İSTANBUL

Konum bilgisi için tıklayınız.

 

DİKKAT : Son kullanıcı KULAKLIKLAR ( CE ) için  Yeni Teknik Servis Adresi: -->  BİRCOM

( CX, OCX, MX, PMX, OMX, MM, HD, IE , PC, EZX ve VMX serisi. )

25.01.2016 pazartesi tarihi itibari ile SENNHEISER marka kulaklıklar için yetkili Servis adresi ve firma ünvanı aşağıdaki şekilde değişecektir. ( Profesyonel ürünler için herhangi bir değişiklik yoktur ! ) Lütfen 25.01.2016 Pazartesi ( dahil ) itibari ile SENNHEISER marka, kablolu ve kablosuz ( Bluetooth ) kulaklık ve Kulaklıklı Mikrofon ( PC ) ürünlerini arıza ve bakım onarım amaçlı olarak aşağıdaki adrese gönderilmesine özen gösteriniz, Kulaklığınızı bu adres değişikliği doğrultusunda oluşabilecek hataları önlemek amacı ile yetkili satış firmaları üzerinde göndermeniz önerimiz ve tercihimizdir. Doğrudan servise şahsen gönderi yapamayı tercih etmeniz durumundan, Garanti belgenizin Fatura/Fiş bilgisi doğrultusunda Satıçı firma tarafın ( Fatura ünvanlı ) Kaşelenmiş ve doldurulmuş olduğundan emin olunuz. 

Bircom Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
Eski Büyükdere Caddesi No:61 Kat:3 34416 4. Levent İSTANBUL - TÜRKİYE 
e-mail = info@bircom.com 

Tel: 0212 319 97 87 , Maslak VD  1770352080 ,  Anlaşmalı kargo =  Yurtiçi Kargo

 

 

Profesyonel Ürünler için Teknik Servis:

20 yıldan beri sunduğu kapsamlı, hızlı ve güvenilir teknik servis hizmeti ile Metan, satış sonrasında da yanınızda.

Sennheiser, Neumann, Klein + Hummel hoparlörler, Phonak Communications ve AV Stumpfl’a ait tüm ürünler ile ilgili detaylı teknik bilgi alabilir, herhangi bir problemle karşılaştığınızda teknik servisimize danışabilirsiniz.

Ürünlerimiz ve yedek parçaları ile ilgili her türlü sorunuz için bize ulaşabilirsiniz:

Telefon: 0 212 293 37 50
0 212 293 37 51
E-Posta: servis@metan.com
Adres:
Metan Tek. Müm. ve Tic. AŞ.
Harbiye Mah.Kadırgalar Cad.No:
6 G-Mall AVM  Maçka / İSTANBUL

 

 

 

Garanti Koşulları

Garantiden işlem yapılabilmesi için gerekli evraklar ve koşullar hakkında;

Kulaklıklar 6502 ( 4077 )  sayılı kanun EK-1 gereği (Sektör 8.4.10) altında Garanti belgesi ile satılmak durumundadır. Garanti süresi 2 yıl, Azami Tamir süresi 20 iş günü, kullanım ömrü 3 yıldır ve servis istasyonu mecburiyeti gerektirmemektedir. Servisimiz sadece ithal etmiş olduğu yani ithalatçısı olarak Garanti belgesinde belirtildiği ürünlerden sorumludur ve Garanti belgesiz işlem yapmamaktadır.

 1. Doldurulmuş Kaşeli/Tarihli Garanti belgesi
  (imzalı ve Kaşeli ASLI  - Satış tarihi ve Fatura/Fiş Numarası - şarttır),
   
 2. Yurtdışından aldıysanız (24.5.2011 öncesi) "Sales receipt / Proof of purchase" belgesi (ASLI), madde C- 'yi dikkate alınız.
   
 3. 24.05.2011 öncesi satışlarda Fişi/Faturası (ASLI) ancak 24.05.2011 tarihinden sonra Fatura/Fiş ile Garantiden işlem yapılmayacaktır. Garanti belgesi (Doldurulmuş ve Kaşeli) ibrazı şarttır, fotokopisi geçersizdir (madde B- 'ye uygulanır)
   
 4. Fatura veya Fişi kayıpsa (24.05.2011 öncesi satışlarda), Fotokopisinin "Aslı'nın Aynıdır, sadece Teknik Servis işlemleri için kullanılabilir." ibareli, Kaşeli ve ıslak imzalı hali (C),
   
 5. Ürünlerinizi almış olduğunuz firma üzerinden servisimize göndermelisiniz.
   
 6. 24 aylık Garanti süresi dahilinde bulunmak.
   
 7. Üründe Kırılma, koparma ve mekanik zorlama izlerinin olmaması
   
 8. Ürünün Hijyenik açıdan temiz durumda olması.
  (Aşırı kirli ve bakımsız kulaklıklara (kapsüllere) Hijyenik açıdan servis verememekteyiz!)
   
 9. Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

"Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmenlik" değişiklik çalışması doğrultusunda
(RG-24/4/2011-27914) , faturaların 24.05.2011 tarihinden sonra garanti belgesi yerine geçmeyeceği bilgisi doğrultusunda, tedbir alınması ve garanti belgelerini satın alma esnasında satıcı tarafından mutlaka doldurtmalarını ürün kullanıcılarımıza önemle vurgular ve hatırlatırız.

Garanti belgesi ürünü son kullanıcıya satan (teslim eden) satıcı, acenta veya bayii tarafından ürün adına kesilmiş Fatura bilgileri doğrultusunda doldurulmak (Fatura/Fiş Numarası ve Tarihi, Kaşe/İmza ile) zorundadır.

Değerli ürün kullanıcılarımız, Tüketiciyi koruma kanunu olan "4077 sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanun" ile ilgili olarak "Garanti belgesi uygulama esaslarına dair yönetmenlik" değişikliği (24 Mayıs 2011) doğrultusunda Garanti dahilinde işlemler için Garanti belgesinin ibrazını gerektirmekte ve faturanın garanti belgesi yerine geçmediğini belirtmektedir. Lütfen bu konuda Garanti belgelerinizin Satıcı tarafından eksiksiz doldurtulmasına ve Kaşelenmesine özen gösteriniz, doldurmaz ise hatırlatınız. Ve ileride gerekli olası durumlar için (garanti dahilinde ücretinin satıcı tarafından iadesi gibi...) fatura veya fişinin aslının da saklanmasında fayda görmekte ve önermekteyiz.

4077 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN :
(Resmi Gazete Tarihi: 08.03.1995 Resmi Gazete Sayısı: 22221)

7.11.2013 tarihli TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN ( 6502 )

MADDE 13: ...İthalatçı veya imalatçı firmalar ithal ettikleri veya ürettikleri sanayi malları için garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar. Garanti belgesinin tekemmül ettirilerek tüketiciye verilmesi sorumluluğu, tüketicinin malı satın aldığı satıcı, bayi, acente ya da temsilciliklere aittir. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari bir yıldır. Garanti belgeleri, satın alınan mala ilişkin faturanın tarih ve sayısı ile bandrol ve seri numarasını içermek zorundadır...

GARANTİ BELGESİ UYGULAMA ESASLARINA DAİR YÖNETMELİK:
(Resmi Gazete Tarihi: 14.06.2003 Resmi Gazete Sayısı: 25138) (Değişik fıkra: RG-24/4/2011-27914)

29029 sayı ve 13.06.2014 tarihli GARANTİ BELGESİ YÖNETMENLİĞİ

MADDE 5: ...Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez. Ancak, servis istasyonlarında yapılan onarım ve parça değişimi işlemleri sonucunda verilen fatura, bu Yönetmeliğin öngördüğü garanti şartlarını içermesi kaydıyla, garanti belgesi yerine geçer...